©Novel Buddy
PREVIEW
... es cost six cents per liter. It cost a full two guan to buy them. Baiyunxi was in terrible pain, but she risked her life in order to store food for the winter.
At this time, one stone cost one hundred and twenty-five kilograms, and more than three hundred and seventy kilograms of grain, plus what was stored at home, should be enough to survive the coldest winter.
Bai Anyan was surprised when he heard that my mother bought so much food in one mouthful. He knew that today he mainly ...
YOU MAY ALSO LIKE